vaci.szekesegyhaz.hu hírei :

HÉTKÁPOLNAI BÚCSÚ

Készítette: Unknown | 2015. szeptember 1., kedd | 10:55Kedves fiatalok és régebben fiatalok!
Szeretettel hívunk Titeket szeptember 12 - 13-án a Vác-hétkápolnai búcsúba, az Ifjúsági Lelkészség új otthonába!
Ha van még energiátok egy nyári ráadás programra, vagy szeretnétek megismerni a helyet, vagy csak töltekeznétek a búcsús menetben, ne habozzatok!
Program:
Szombat, szeptember 12.
17.00 Fatimai ájtatosság
18.00 Szentmise
Celebrálja Dr. Varga Lajos segédpüspök
19.30 Virrasztás a Kegytemplomban
22.00 Gyertyás rózsafüzér a kápolnák mentén
24.00 Szentmise
Vasárnap, szeptember 13.
8.00 Görögkatolikus Szent Liturgia a Kegytemplomban
9.00 Ünnepi körmenet a Székesegyháztól, közben
nemzetiségi rózsafüzér a szabadtéri oltárnál
10.00 Szentmise
Celebrálja Dr. Beer Miklós megyés püspök
17.00 Latin nyelvű Szentmise a római szertartás rendkívüli formájában
Celebrálja Dr. Varga Lajos segédpüspök

Nemcsak a természeti környezet csodálatos, hanem különleges ajándék, hogy az ifjúsági misszió ezzel az új otthonnal egy szakrális központot kapott a püspöki székvárosban, méghozzá egy varázslatos kis Szűz Mária kegyhelynél, melynek oldalánál egy forrás fakad.
Vác városának és környékének ez a legnagyobb búcsúja, melyen részt vesznek Püspök atyáink, a város és környékének papsága és az egyházmegye hívei. Ezért kiváló alkalom lehet az egyházközség és a környék hívő katolikusaival való találkozásra, továbbá arra, hogy az egyházmegye fiataljai is bemutatkozzanak a püspöki városban. A program része lesz egy éjszakai gyertyás rózsafüzér is, melyet az ifjúság fog vezetni.
Ide most nem szolgálni, hanem imádkozni és töltődni várunk titeket, de aki nem bír magával és jobban megtalálná a helyét önkéntesként, arra is lesz lehetősége. Kérünk, hogy figyeljetek arra, hogy ez nem egy ifjúsági találkozó, hanem zarándoklat, amire a többi búcsúshoz hasonlóan mindenki hozzon magának szükséges elemózsiát. Ifjúsági szállást viszont korlátozott létszámban tudunk biztosítani, ha előre jelzitek, és laticelt, hálózsákot hoztok magatokkal.

Kérünk, hogy szeptember 4-ig jelezzétek részvételi szándékotokat ezen az űrlapon.
A részletes programot és a plakátot a mente.hu-n találjátok.
Szeretettel:
Farkas László, ifjúsági lelkész az ifjúsági iroda munkatársai és a Vác-hétkápolnai egyházközség nevében
Megosztás :

0 megjegyzés:

Mondja el véleményét

Számunkra fontos a véleménye, írja le hosszászólását...

 
Támogatók : ÁldásINFO | Migazzi Hírportál | Alsóvárosi Szent Miklós Plébániahivatal Üzemelteti a Blogger
Copyright © 2011. Váci Székesegyház - All Rights Reserved