vaci.szekesegyhaz.hu hírei :

Székesegyház


1772-ben Migazzi Kristóf bíboros az elkészült Székesegyházba helyezte át a plébániai funkciókat. Ettől kezdve a Székesegyház az Alsóváros Plébániatemplomaként is szolgál. A Székesegyház attikáján a következő latin nyelvű felirat olvasható: „D. O. M. IN HONOREM BMV in coelum assumtae et Sacti Michaeli archangeli”. Magyarul ez a következőt jelenti: A Leghatalmasabb Istennek, a Mennybe fölvett Boldogságos Szűz Mária és Szent Mihály főangyal tiszteletére. A „D.O.M.” betűk tehát nem állnak kapcsolatban a magyar dóm kifejezéssel.

A Vác-Alsóvárosi Plébánia tevékenysége:

A római katolikus egyház belső iránymutatásainak (Egyházi Törvénykönyv, 1983) és a Váci Egyházmegye szolgálatából fakadó feladatok ellátása. Vallásos események szervezése lebonyolítása: szentmise, keresztelés, házasság, elsőáldozás, bérmálás, gyóntatás, betegek ellátása, temetés, esküvők, hittanórák, gyeremek és felnőttképzési alkalmak megszervezése. Templomok állagának és művészi értékeinek megóvása, őrzése, bemutatása (idegenvezetés), fenntartása: Váci Székesegyház, Hétkápolna Kegyhely, Karolina Kápolna, Váci Ferences Templom, Vácdukai Szent Anna Templom, Penci Urunk Színeváltozása Templom, Váci Kálvária. Lelki töltődést szolgáló programok szervezése: lelkigyakorlatok, önképző műhelyek, keresztény filmklubok, felnőtt katekézis, imaiskola, bibliaóra. Kissebbségekkel és fogyatékkal élőkkel való foglalkozások szervezése. Lelki töltődésre helyet adó épületek fenntartása, állagmegóvasa, felújítása: Vác-Alsóvárosi Plébánia, Vác-Hétkápolna, Vácdukai Keresztes Szent János Közösségi Ház, Penci Közösségi Ház. Vác-Alsóvárosi Temető fenntartása, felújítása (utak, világítás, vízhálózat) a temetőkert gondozása, ápolása.
1 megjegyzés:

 
Támogatók : ÁldásINFO | Migazzi Hírportál | Alsóvárosi Szent Miklós Plébániahivatal Üzemelteti a Blogger
Copyright © 2011. Váci Székesegyház - All Rights Reserved