vaci.szekesegyhaz.hu hírei :
Home » , , , » TELJES BÚCSÚ - MINDENSZENTEK - HALOTTAK NAPJA

TELJES BÚCSÚ - MINDENSZENTEK - HALOTTAK NAPJA

Készítette: Unknown | 2014. november 5., szerda | 12:15

·                November 1-jén Mindenszentek napján, mely parancsolt ünnep, 2015-ben vasárnapra esik, így a szokott vasárnapi miserend lesz a Székesegyházban. 
A szép ünnep alkalmából mindenkit szeretettel hívunk délután a temetői szertartásra. A temetői keresztnél imádság lesz a halottakért 15 órakor.
·                Aki a temetőt ájtatos lélekkel látogatja, és legalább lélekben imádkozik a meghaltakért, november 1-8-ig minden nap teljes búcsút nyerhet. Feltételek: gyónás, áldozás, imádság (Hiszekegy, Üdvözlégy, Dicsőség) a pápa szándékára. 
Akik halottak napján (vagyis az azt megelőző nap delétől a halottak napját követő éjfélig) meglátogatnak egy templomot vagy nyilvános kápolnát, teljes búcsút nyerhetnek a szokott feltételekkel. A látogatáskor egy Miatyánkot és egy Hiszekegyet kell imádkozni. Ez a búcsú elnyerhető a megelőző vagy következő vasárnapon és Mindenszentek ünnepén is.

Megosztás :

0 megjegyzés:

Mondja el véleményét

Számunkra fontos a véleménye, írja le hosszászólását...

 
Támogatók : ÁldásINFO | Migazzi Hírportál | Alsóvárosi Szent Miklós Plébániahivatal Üzemelteti a Blogger
Copyright © 2011. Váci Székesegyház - All Rights Reserved