vaci.szekesegyhaz.hu hírei :
Home » » Karizmatikus közösség

Karizmatikus közösség

Készítette: Unknown | 2013. július 2., kedd | 1:26


A közösség a katolikus karizmatikus megújulás részét képezi. A megújulás gyökerei. az Egyesült Államokba nyúlnak vissza 1975-ben VI. Pál pápa "az Egyház és a világ nagy lehetőségének" nevezte. Az azóta eltelt csaknem 40 éva alatt a világ közel 150 országában körülbelül 80 millió ember katolikusok és keresők tapasztalták meg életükben Jézus közelségét, egészen személyes szeretetét és a Szentlélek folyamatos működését.

Plébániánk területén három csoportban működnek. hetente tartják összejöveteleiket, havonként egyszer a Karolina kápolnában gyűlnek össze szentségimádásra és szentmisére.
Megosztás :

0 megjegyzés:

Mondja el véleményét

Számunkra fontos a véleménye, írja le hosszászólását...

 
Támogatók : ÁldásINFO | Migazzi Hírportál | Alsóvárosi Szent Miklós Plébániahivatal Üzemelteti a Blogger
Copyright © 2011. Váci Székesegyház - All Rights Reserved