vaci.szekesegyhaz.hu hírei :
Home » » Keresztelés

Keresztelés

Készítette: Unknown | 2013. április 23., kedd | 8:42


A keresztség szentségének felvétele a katolikus egyház tagjává tesz bennünket. 
Gyermeket akkor szabad megkeresztelni, ha a későbbiek során a megkeresztelt katolikus nevelését legalább az egyik szülő vagy más valaki felelősséggel vállalja. Ha ez nem valósítható meg, akkor felnőtt korban katekumenátus által lehet csatlakozni az egyház közösségéhez. Gyermek keresztelése esetén gyermekkel, szülőkkel és keresztszülőkkel a keresztelést megelőzően elbeszélgetünk.
Megosztás :

0 megjegyzés:

Mondja el véleményét

Számunkra fontos a véleménye, írja le hosszászólását...

 
Támogatók : ÁldásINFO | Migazzi Hírportál | Alsóvárosi Szent Miklós Plébániahivatal Üzemelteti a Blogger
Copyright © 2011. Váci Székesegyház - All Rights Reserved