vaci.szekesegyhaz.hu hírei :
Home » » Házasságkötés

Házasságkötés

Készítette: Unknown | 2013. április 23., kedd | 8:45


A házasság egy férfi és egy nő életre szóló kapcsolata, mely ezért lényegénél fogva felbonthatatlan.
A házastársak közötti összekötő kapocs a szeretet, melyen nem csak érzelmet, hanem akarati elhatározást is értünk. A házassághoz hozzátartozik a gyermekáldás elvállalása is. Házasságkötésre megkeresztelt ember jelentkezhet, ha a házasságnak itt felsorolt jegyeit elfogadja, és egyházi értelemben vett szabad állapota fennáll. A házasságot természetjogi alapon is felbonthatatlannak tartjuk, ezért két nem katolikus megkeresztelt házasságát is bizonyos körülmények között érvényesnek vélelmezzük.
Megosztás :

0 megjegyzés:

Mondja el véleményét

Számunkra fontos a véleménye, írja le hosszászólását...

 
Támogatók : ÁldásINFO | Migazzi Hírportál | Alsóvárosi Szent Miklós Plébániahivatal Üzemelteti a Blogger
Copyright © 2011. Váci Székesegyház - All Rights Reserved