Home » » A váci Karolina-kápolna és a vincés nővérek zárdája építésének százéves jubileumára

Készítette: Unknown | 2013. január 3., csütörtök | 21:35

Varga Lajos- Vámosi László

Vác 2012
Kiadja: Vác-Alsóvárosi Plébánia
51 oldal
illusztrált

2012-ben körösszegi és adorjányi gróf Csáky Károly Emmanuel váci püspök a Karolina Intézet mellé saját vagyonából felépítette a már korábban Vácott letelepített vincés nővérek zárdáját és a hozzá csatlakozó kápolnát.
Saját maga az új istentiszteleti helyet örökimádás kápolna néven említette. Altemplomában kriptát létesített a saját maga számára, de mégsem ide temették el az állandóan feljövő talajvíz miatt. A kápolnát a püspök édesanyjáról Karolina Kápolnának is nevezik.
Kifestésének tervét Körösfői Krisch Aladár készítette.
A kötet nem csak a kápolnát hanem a Csodás Érem történetét is bemutatja.

Megvásárolható a Vác-Alsóvárosi plébánián vagy megrendelhető a vaci@szekesegyhaz.hu e-mail címen