vaci.szekesegyhaz.hu hírei :
Home » , , , , » ZARÁNDOKLAT ERDÉLYBE - 2015. JÚLIUS 27-30.

ZARÁNDOKLAT ERDÉLYBE - 2015. JÚLIUS 27-30.

Készítette: Unknown | 2015. június 24., szerda | 11:53
ERDÉLYI KÖRÚT
Boldog Bogdánffy Szilárd nagyváradi vértanú püspökre (+1953) való emlékezéssel
Dr. Varga Lajos püspök atya vezetésévelIdőpont: 2015. július 27-30.
Az utazás célja: lelki tartalmakkal való töltekezés, kulturális értékekkel való ismerkedés, természeti szépségek1.nap: Indulás Vácról a Konstantin térről (Karolina iskola elől) reggel 5 órakor. Határátlépés Nagylaknál. Séta Temesváron (óváros, székesegyház, Szentháromság oszlop, szentmise). Következő állomásunk Lugos (görög katolikus katedrális, ortodox székesegyház, városháza, színház, Szent Miklós torony, stb). Este érkezés Csernakeresztúrra, közös vacsora, szállás a családoknál (2 éj).2.nap: Reggeli után séta Nagyszebenben, a szászok egykori fővárosában (2007 kulturális fővárosában, Bruckenthal-gyűjtemény), majd látogatás a Hunyadiak reneszánsz várkastélyába, Vajdahunyad várába. Visszatérés Csernakeresztúrra, szentmise, vacsora és szállás.3.nap: Reggeli, majd utazás Gyulafehérvárra (várfalak, bazilika, Hunyadi János sírja, római katolikus érsekség, szentmise). Utunk folytatása Tordára, látogatás a sóbányában, majd városnézés. Szállás Torockón, az Európa Nostra-díjas egykori bányászvároskában. Elhelyezés családoknál 2-3-4 ágyas, fürdőszobás szobákban, vacsora (1 éj).4.nap: Reggeli, majd hazaúton megállás és városnézés Kolozsváron (főtér és környéke: Mátyás szoborcsoport, Mátyás szülőháza, Szent Mihály templom). Az idő függvényében a Házsongárdi temető megtekintése. Megállás Bánffihunyadon (fakazettás, fiatornyos református templom) és városnézés Nagyváradon (püspöki székesegyház, belváros autóbuszból). Érkezés Vácra a késő esti órákban.
Részvételi díj: 44.000 Ft/fő
A részvételi díj tartalmazza az útiköltséget, a szállást félpanziós ellátással. Nem tartalmazza az utasbiztosítás díját (kb. 2.000 Ft 80 éves korig) és a belépőjegyeket.
Az utazáshoz érvényes útlevél vagy személyi igazolvány szükséges!
Látnivalókban gazdag, kellemes utazást kívánunk
A programváltoztatás jogát fenntartjuk!

Adószám13913328-2-13   
Megosztás :

0 megjegyzés:

Mondja el véleményét

Számunkra fontos a véleménye, írja le hosszászólását...

 
Támogatók : ÁldásINFO | Migazzi Hírportál | Alsóvárosi Szent Miklós Plébániahivatal Üzemelteti a Blogger
Copyright © 2011. Váci Székesegyház - All Rights Reserved