vaci.szekesegyhaz.hu hírei :
Home » » Etika vagy hit- és erkölcstan?

Etika vagy hit- és erkölcstan?

Készítette: Unknown | 2013. március 5., kedd | 10:23

A következő iskolai évben az etika oktatása kötelező lesz az általános iskola első és ötödik osztályában. Ezt az oktatást felmenő rendszerben valósítják meg. Az etika helyett szabadon választható a hit- és erkölcstan, melyet az egyházi jogi személy (plébánia) szervez. Minden katolikus szülőt arra buzdítunk, hogy gyermeke számára a hit- és erkölcstant válassza. Ha ugyanis gyermekét a keresztség szentségében részesítette, akkor saját szabadakaratú elhatározásából a keresztény nevelésre is kötelezettséget vállalt. Ennek részbeni teljesítése a hitoktatáson való részvétel által valósul meg. Ez persze nem pótolja sem a családi, sem a templomi és a plébániai nevelést. Természetesen azok a gyermekek is járhatnak hittanra, akiket a szülők nem keresztettek meg, de a szülő a hitoktatáson való részvételt nem akadályozza, és elofogadja, ha gyermeke a keresztség szentségében szeretne részülni.
Megosztás :

0 megjegyzés:

Mondja el véleményét

Számunkra fontos a véleménye, írja le hosszászólását...

 
Támogatók : ÁldásINFO | Migazzi Hírportál | Alsóvárosi Szent Miklós Plébániahivatal Üzemelteti a Blogger
Copyright © 2011. Váci Székesegyház - All Rights Reserved