vaci.szekesegyhaz.hu hírei :
Home » » Papszentelés 2013

Papszentelés 2013

Készítette: Unknown | 2013. június 16., vasárnap | 20:28

Június 22-én 10 h-kor kezdődik a papszentelés, melyen 2 pap és 4 diakónust szentelnek. 
Dr. Beer Miklós megyéspüspök atya diakónussá szenteli: Maczák Tamás, Balogh László, Lovassy Attila, Kovács György jelölteket továbbá pappá szenteli: Kantár Norbert, Halász Péter diakónusokat.

Erre a szertartásra nem az avatás, hanem a szentelés kifejezést használjuk. Az avatás szó ismerős az egyházi szertartások rendjében, de a lektorokra és az akolitusokra vonatkozik. A püspököt, áldozópapot és a diakonust szenteljük. Mindhárman az egyházi rend szentségének birtokosai. A szentelés ez esetben azt jelenti, hogy Jézus az Atyától elküldte a megszentelő Szentlelket, aki Egyházával marad. A szentségek ünneplése különösképpen is az Egyház cselekvése. Ezzel kapcsolatban azt valljuk, hogy a Szentlélek új minőséget ad annak, akiben működik. A szentségek ünneplésénél mindig szerepel a Szentlélek segítségül hívása, hogy az Ő működése által megszentelő ereje legyen annak a cselekvésnek, melyet az Egyház nevében végrehajtanak. Papszenteléskor a Székesegyház nagyharangja is megszólal. 
Megosztás :

0 megjegyzés:

Mondja el véleményét

Számunkra fontos a véleménye, írja le hosszászólását...

 
Támogatók : ÁldásINFO | Migazzi Hírportál | Alsóvárosi Szent Miklós Plébániahivatal Üzemelteti a Blogger
Copyright © 2011. Váci Székesegyház - All Rights Reserved